Červenec 2012

LIVING THINGS - recenze

11. července 2012 v 10:47 | Gabriel Decay |  || Recenze
Uznávám, že jsem tu opět dlouho nebyl a nebylo to z důvodu, že bych neměl čas, ale neměl jsem prostě náladu, ovšem zase vám to vymahradím. A to rovnou recenzí desky LIVING THINGS.
Tak, jdem na to....

Asi nejvíce jsem se těšil na Victimized, která mě trošku zklamala. Pak dále na skladbu Lost In The Echo, která je nástupcem In The End z dob začátku LP.
To, že jsem o ATS napsal, že je to perfektní deska, beru zpět. ATS je dobrá deska, ale Living Things je prostě bomba. Je to návrat ke kořenům. Přesně to, co jsem chtěl. Už nějakej čas říkám, že mi chybí Mikeovo ortodoxní a zanícenej rap. Tady to konečně je. Je tady všechno, co na LP miluju - ten rap, Chesterovo řev a pronikavej zpěv, drsný kytary, mixák, "normální" bicí.
Přiznám se, že jsem desku obulel jak malý dítě, protože jsem byl přešťastný, že se kapela vrátila ke kořenům...

1 - Lost In Echo : návrat ke starým dobrým Linkin Park. Je dobře, že tahle skladba je první, protože posluchači dá jasně najevo, že tohle jsou zase ti práví a drsní LP. Prostě famozní nástup. Skladba bude druhým singlem z této desky

2 - In My Remains : skladba, která mě dostala svojí sílou. Hlavně se mi líbí ten začátek, ten je opravdu skvělý. Chesterovo zpěv je opravdu božskej. Prostě nádhera...

3 - Burn It Down : byl jsem docela skeptický, když jsem první singl slyšel poprvý, ale roztál jsem jakmile jsem slyšel Mika. To bylo prostě zmrtvýchvstání pro můj, v tu chvíli, znuděnej mozek. Naprostá pecka. Text úplně skvělý.

4 - Lies, Greed, Misery : no, tak tohle je pro mě slabý místo celý desky. Tahle skladba se mi prostě nelíbí a je to asi tou melodií, která mi tam vadí a leze krkem, ale co, třeba si jí časem oblíbým stejně jako Hit The Floor z desky Meteora

5 - I'll Be Gone : začátek naprosto famozní. Perfetně znějící kytary a nasledný Chesterovo zpěv, který se v refrénu trochu přitvrdí.

6 - Castle Of Glass : první, co mě dostalo byly klávesy, ty jsou opravdu brilantní. Opět pefektní Mike, který se perfetně doplňuje s Chesterem.

7 - Victimized : a je tady Victimized. Proč jsem zklamaný? No, psali, že to má být nářez. Nezdá se mi rytmus a melodie, kterou zvolili hned nazačátku. Pak následuje Mike se svým rapem a od té doby už je to v pohodě. Chester ve skladbě řve opravdu pekelně. Co skladbě ubírá je její délka. Ve chvíli, kdy si myslíte, že se to rozjede ještě víc, je vlastně konec.

8 - Roads Untraveled : začátek opravdu hezký. nejprve si myslíte, že jste na nějakým vietnamskym tržisti a pak přijde klavír ve stylu In The End. Ve skladbě se skvěle doplňuje Mike s Cheterem, zpěv mají oba opravdu sehraný.

9 - Skin To Bone : perfetní začátek už napovídá, že půjde opravdu o pecku a Mike to svým zpěvem jen potvrzuje. A opět se oba frontmani skvěle doplňují ve zpěvu.

10 - Until It Breaks : když jsem slyšel začátek vzpoměl jsem si na Points To Authority, kde je podobný rap na začátku, ovšem pak má posluchač pocit, že se vrátil do dob Fort Minnor, než začne zpívat Chester. Paráda

11 - Tinfoil : perfetní intro jako předposlední skladba

12 - Powerless : a poslední skaldba na desce, kterou začíná Chester a jeho dokonalý hlas. Skladba patří k těm klidnějším, ale na konec je zvolená perfetně. Takové pěkné rozloučení.