Co poslouchám - 2.

25. března 2014 v 21:42 | Gabriel "Těžce Alternativní" Decay |  Hudební střípky
Musím se přiznat, že hudební chutě si přišli tenhle týden na své. Začal jsem poslouchat Punk z dob The Clash a Sex Pistols a taky jsem přišel na chuť Bring Me The Horizon

Tahle skladba má v sobě neskutečnou sílu a já se do ní zamiloval hned při prvním poslechu. Slyšíte ty klávesy? To je prostě božský zvuk. Ten skvělý rytmus na bicí. To tempo. To video je přímo úžasné až mě z něho bolí srdce :)
Z toho textu úplně nemůžu.Je v něm všechno. Láska, temnota, nenávist, strach, svoboda. Je to prostě úžasná skladba.
Miluju uřvané chrapláky a tady si moje uči prostě přijdou na své - už chápu, když někdo tehdy vyřkl, že Oliver Sykes je génuis
Slyšíš to ticho?
Vidíš tu tmu?
Opravíš to, co je rozbité?
Cítíš, cítíš mé srdce?Nikdy bych si nemyslel, že budu poslouchat The Clash, ale prostě mě uchvátili. Sám sebe považuju za pankáče, ale nový vlny. Prostě dnešní punk-rock ve stylu Blink 182, Green Day a tak dále.
London Calling je skvělá, svěží a nesmrtelná skladba. Poslední dobou si hodně všímám baskytary a ten zvuk se mi líbí čím dál více. Baskytara je totiž zvukově dost nevýrazný nástroj a kdo na něco nehraje, tak ho málokdy slyší.
Nesmím ani opomenout legendární obal desky, kde je zachycen snad neúžasnější monent pro každého hudebníka - rozmlácení jeho nástroje.Opět další legenda na mém seznamu sklade, které poslední dny poslouchám. Není snad člověka, co by neznal Nirvanu a jejich hit Rape Me.
Miluju tu surovost s jakou je tato skladba předkládána. Perfektní Kurtův zpěv, který ke konci přejde v solidní řev, který já prostě můžu. Nesmím opomenout skvělý zvuk kytary, který dodává skladbě tu správnou magii a chuť.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Waiting for the..

End
Start

Komentáře

1 Mlok Mlok | Web | 26. března 2014 v 16:01 | Reagovat

Hezký :) Víc hudebních článků, prosíím!

2 Enitas Enitas | Web | 26. března 2014 v 19:08 | Reagovat

Jej, tak v tomhle se shodujem. :D The Clash! Green day a podobný bych ovšem v souvislosti s punkem vůbec nezmiňovala. :D Neříkám, že si to taky neposlechnu, ale to je zas úplně někde jinde. :) A Nirvana je taky prostě klasika, na tom jsem si jeden čas strašně ujížděla. Starý zlatý "depky". :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama