Hudebníci, kteří mi změnili život

19. března 2014 v 14:35 | Gabriel "Těžce Alternativní" Decay |  Hudební střípky
Neustále se mě někdo ptá: "A proč zrovna tihle?". Je to proto, že jsou něčím výrazní - hlasem, zjevem, pohyby, myšlením, tvorbou. Každý z "mých idolů" má něco do sebe. Líbí se mi na tom, to, že si na každém z nich cením něco úplně jiného.

Chester Charles Bennigton - Linkin Park
Nikdy nezapomenu na den, kdy jsem se do něj fakt bezhlavě zamiloval. Poprvé jsem ho viděl v klipu Crawling, ale totální srdeční kolaps nastal u In The End, která u mě bude navždy číslo 1.
Zbožňuju jeho hlas, který je temný, uřvaný, jemný. Je to jako kdybych slyšel zpívat anděla a ďábla v jednom. Pokaždý, když ho slyším jde mi husí kůže. Spoustě lidem se jeho LIVE hlas moc nezamlouvá, ale já ho prostě zbožňuju :)
Líbí se mi i jak vypadá a jaký má styl, kterému jsem se jako dítě chtěl strašně přiblížit a jeden čas jsem si vybíral oblečení tak, abych mu byl opravdu hodně podobný.
Zbožňuju jeho plameny na rukou a Linkin Park, které má vytetované na zádech. Pamatuju si, jak jsem se culil nad jedním jeho starším plakátem. Fotka, na které byly jeho potetovaý záda. Prostě něco úžasného.
Cením si ho i jako člověka, protože si neprošel ničím pěkným, ale takový život prostě je. (zdroj obrázku)

Billie Joe Armstrong - Green Day
Billie je prostě Billie. Rebel, hulvát, potížista. Ale také skvělý showman, kytarista, textař a hudební genius.
Pokud bych měl ukázat na člověka, který ovlivňuje můj punkovej styl, tak to je on. Zbožňuju jeho styl a je jedno jestli jde o to, co má na hlavě nebo na sobě, ale je fakt, že jeho módní kousky žeru víc než co jiného.
O hudbě Green Day bych mohl psát ody, ale myslím že to není třeba, protože jeho hudba ukazuje jeho styl. Taková Jesus Of Suburbia mluví prostě za všechno. Je to skladba, kterou mám od GD úplně nejraději, jelikož v tom textu je veškerá zloba, láska, víra, přátelství, rebelie.
Vím, že pro spoustu lidí GD nejsou punk, ale doba Sex Pistols je pryč a tenhle styl za tu dobu ušel velký kus cesty a vyvíjel se.
Tohle je prostě můj punk (zdroj obrázku)


Gerard Arthur Way - My Chemical Romance
On je moje další srdíčko. Zbožňuju ho proto, jaký on je. Má prostě talent. Zpívá, hraje na kytaru, tvoří komixy a já nevím, co všechno ještě.
Zbožňuju hudbu bývalých My Chemical Romance. Zbožňuju jeho hlas, protože je to jeden z mála muzikantů, kteří prošli velkou změnou.
On totiž nikdy moc extra nezpíval. Měl vždy příjemný chraplák, ale jakmile měl jít do výšek, tak začal být lehce falešný, ale přesto to bylo posluchatelné a k hudbě MCR to prostě patřilo. Pak přišla poslední deska MCR a jeho hlas dostál velkých změn. Chraplák mu zůstal, ale začal zpívat opravdu čistě a dost vysoko, což je pokrok, který se jen tak nevidí.
Mám strašně rád jeho styl. Je to opět něco, co je mi hodně blízké a čemu se snažím podobat - kravaty, košile, černý kalhoty.
Poprvé jsem ho viděl v klipu Welcome To The Black Parade, který se prostě stal mojí srdcovou záležitostí, kde se mi v těch blond vlasech strašně líbí - jeden čas jsem tento jeho vzhled použil pro svůj minecraft skin :)
Po rozpadu MCR jsem o něm sice párkrát slyšel, ale nebylo to nic moc. Věnuje se komixům a návrat k hudbě vidím dost bledě (zdroj obrázku)James Owen Sullivan - Avenged Sevenfold (9.2.1981-28:12.2009)
On byl prostě hudební genius. Měl nakročeno hodně vysoko. Jeho hra na bicí brala dech.
On změnil můj pohled na bicí. Do té doby to byl pro mě jen nástroj, za který jsem si občas sednul a něco málo zahrál.
Jeho hra a zapálenost mi prostě vyrazila dech a já začal hrál více na přesnost, protože přesně takhle bych chtěl jednou hrát.
Nejen, že to byl vynikající bubeník, ale i skvělý zpvěkák s řízným hlasem, který je prostě nemožné nemilovat. Také to byl i vynikající textař
Je to opět jeden z těch týpků jehož styl prostě žeru.
Byl bohužel také dost závislý na drogách, které pravděpodobně ukončili na vánoce roku 2009 jeho život.
R.I.P foREVer


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lory Lory | Web | 19. března 2014 v 16:17 | Reagovat

Bože ty mě děsíš! Kdyby tam bylo na poslední místě třeba Mike a ne James, tak jsme úplně stejný! Já se začínám bát, to je divný... Ale nejvíc mě ovlivňuje ze zmíněných Chester, souhlasím s tebou, on je prostě úžasnej, je to opravdu ďábel a anděl v jednom, má božkej hlas. Ale úplně nejvíc na mě obdivuju to, jak se dokázal dostat ze své drogové závislosti a dneska už to na něm v uvozovkách není skoro poznat, no chápeš jak to myslím. Je to miláček <3 Až mi bude konečně osmnáct, tak si nechám na předloktí vytetovat LP znak a jeho a Mikovo jméno. Už se těšim, jenže z toho mám popravdě drobet strach, bolí to jak prase xD

2 Mlok Mlok | Web | 19. března 2014 v 16:28 | Reagovat

Oh, pěkné, moc pěkné!
Musím říct, že naprosto souhlasím se vším, co jsi napsal k Chesterovi, a s nostalgií vzpomínám na dobu, kdy jsem do něj byla platonicky zamilovaná :)
Billie Joe - ta fotka! Zbožňuju ho, jak píšeš pro jeho styl a hudbu, ale především pro jeho geniální mozek. Jeho texty jsou naprosto něco neskutečnýho, ty slovní spojení, obraty, metafory - až si někdy říkám, jestli to vůbec moh napsat člověk!
Zpěváka z My Chemical Romance nijak moc neznám - viděla jsem ho jen v několika klipecha popravdě mě moc nezaujmul ani stylem ani hudbou.
Tvého bubeníka neznám vůbec, možná půjdu na výzvědy.
Já osobně bych do mého seznamu zařadila určitě Mikea z LP - dřív jsem zbožňovala hlavně Chestera, ale byl to Mike, kdo mě zaujmul myšlenkami, názory a jeho uměním. Umí si jít za svým a pro mě je to prostě hlavní mozek a tahoun kapely, ikdyž stojí trochu v pozadí.

Btw. máš skvělej novej design, fakt to má styla  aúplně mi to vyrazilo dech :)

3 Melissa Melissa | Web | 20. března 2014 v 1:16 | Reagovat

Super článek:) :-)

4 Keeble Keeble | Web | 22. března 2014 v 19:33 | Reagovat

Nelze dodat nic víc, než že se ztotožňuji s tvými názory :-D .

5 mulat6 mulat6 | E-mail | Web | 24. března 2014 v 21:46 | Reagovat

Rev bol úžasný talent :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama