Únor 2016

# 20. Píseň, kterou poslouchám, když jsem naštvaný

29. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Nevím proč zrovna tahle to je. Snad tím textem, který ještě více podtrhne moje nasrání, rozdráždí mi oči do ruda a přiživý se na mojí příšerné povaze.
Poslední měsíce si totiž čím dál tím více uvědomuju, že z labilního melancholika se stal psychopatickej cholerik. Někdy mám problém vydržet sám se sebou.

The Used - Blood On My Hands


#19 Libovolná píseň od oblíbené skupiny

28. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Nemůžu si ji odpustit. Desku Riot! považuju ze jednu z nejlepší punk-rockových desek vůbec.
Crush, crush, crush mě prostě baví. Bylo to jedna z prvních písniček, kterou jsem dokázal kompletně a hlavně správně zahrát s příposlechem na bicí a na to se prostě nezapomíná.
Krom toho Hayley je prostě krásná ženská a koukat se na ní je...ehm :)
Jen je škoda, že to s kapelou už od začátku jde od desíti k pěti

Paramore - Crush, crush, crush


#18 Píseň od umělce, který nežil příliš dlouho

27. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Avenged Sevenfold - FictionJames Owen Sullivan známý též jako The Rev byl bubeník Avenged Sevenfold. Narodil se 9.února 1981 a zemřel 28.prosince 2009 ve věku 28 let. Nejpravděpodobnější příčinou smrti bylo předávkování.
Celou skladbu Fiction složil sám The Rev pár dní předtím než umřel a její text je prostý - loučí se v něm se životem". Je to poslední skladba, na které zní jeho zpěv.

foREVer

#17 Píseň, kterou by si měl poslechnout každý

26. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Rebel sem, rebel tam. Každej je děsně rebelskej a to hlavně v písničkách o děvkách, dollarech, autech za miliony. Nesmím zapomenout na zbraně, tvrdou hudbu v podobě rapu kačera Donalda. To je ta pravá rebelie "jsem zazobanej a jsem rebel". Je to k smíchu. Ne, ke zblití...

Green Day - Jesus Of Suburbia


Chceš pravou rebelii? Tak tady jí máš. Sílá tehle skladby je v textu, který znám nazpaměť i přesto, že jsou to roky, co jsem so ho učil. Znám každý slovo.
V tom textu je všechno - láska, nenávist, přátelé, faleš, zloba, lži, drogy, alkohol i ty děvky tam najdete. Ne nadarmo se tvrdí, že Billie Joe je mistr textař. Každej jeho text má duši.

#16 Píseň od umělce, který má ve stejný den narozeniny

25. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Přiznám se, že na tohle jsem musel použít google. Kromě Vin Diesela jsem nevěděl, kdo další má 18.7 narozeniny. No a jsem fakt mile překvapenej, protože v ten den je má i Daron Malakain.
SOAD je patří mezi to nejlepší co rockovo-metalová scéna má. Jejich songy jsou prostě legendární. Co se týče složení téhle kapely, tak každý ví, že je to banda snad momentálně nejtalentovanějších umělců současnosti.

System Of A Down - Chop Suey!


#15 Píseň, kterou mám momentálně jako vyzváněcí tón

24. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Jako vyzvánění jsem měl vždycky nějaký Linkin Park. Jenže jsem pořád hledal něco, něco víc "cool". Něco, co je zábavnýho, svižnýho, lehkýho a prostě fajn.

AFI - Miss Murder


Tenhle song je strašně nakažlivej. Je svěží. Má skvělou hudbu. Je to rychlý a když vám někdo volá, tak prostě víte, že zvoní váš mobil.
Samozřejmě nesmím zapomenout na to, že drtivé většině lidí leze moje vyzvánění na nervy, což mě těší asi nejvíce.
Taky nesmím zapomenout na to, že tohle je jedna z těch skladeb, na kterou nedám dopustit, což je důvod proč jsem si ji nastavil.

#14 Píseň, která mi změnila život

23. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Lidi. Mě je 24 a půl. Tehdy mi bylo 9, když jsem song slyšel poprvé a úplně jsem ztratil hlavu. Když se mě někdo tehdy zeptal na nejoblíbenější písničku, tak jsem okamžitě řekl In The End. Je tomu už 15 let, co se mě občas někdo zeptá na to samé a moje odpověď je pořád stejná.

LINKIN PARK - IN THE END


Miluju ji. Jsem tý skladbě věrnější než k cokoli jinému. Už co slyším první tóny piána, tak mám husí kůži. Jen co Chester zazpívá první verš, tak úplně roztaju. Jen co Mike spustí svůj rap, jsem mimo.
Miluju to video. Všechny ty efekty, i přesto jak už to působí staře, jsou naprosto skvělý. Ve svý době patřil klip k tomu nejlepšímu.
Co se týče textu písně, tak se přiznám, že ho neznám. Nikdy jsem si ho nepřekládal a nikdy jsem ani překlad nehledal. Prostě si jí nechci přeložit. Mámt o jako dítě spojený s Chesterovím hláskem a nechci si kazit vzpomínky na dětství.

Nedokážu to pořádně popsat. Prostě, tenhle song je láska na celej život...

Titulek článku nesmí být prázdný? Do prdele i s tímhle

23. února 2016 v 17:38 | Gabriel Decay |  Kecy
Jsem vzteklej, napruženej, nepříjemnej. Nemám chuť se s někým bavit a popravdě ani nemám chuť sám na sebe.
Myslím, že je to způsobený tím, jak je venku odporně. Nedá se být venku. Celý den jsem někde zavřený a leze mi to na mozek. I krátká procházka by mi možná pomohla.
Je mi pořád zima. Už 3 dny v kuse se jen klepu. Piju čaj, kafe, doma jsem v teplákách a mikině a prostě nic. V noci nemůžu pořádně usnout. Tudle jsem slyšel jako by někdo v jednu ráno urputně bušil na dveře. Zasraný kočky v garáži.
Bolí mě hlava, záda a ten zkurvenej loket od tý autonehody. Někdy mám chuť si vytáhnout kostru z těla a jít ji reklamovat své matce...

Jsem prostě přetaženej a ve stresu. Potřebuju pár dní pauzu. Úplně vypnout. Sebrat se, vypadnout z týhle díry. Dělat si od rána do večera, co mě zrovna zamane. Ještě pár dní musím vydržet.


Úplně jsem zapomněl na jednu věc, kterou jsem chtěl napsat už před pár týdny, kdy mi volal nějakej týpek z callcentra, že prej si můžu vybrat odměnu za bonusový body, který jsem nasbíral za povinné ručení. Pěknej kentus tohle, jelikož JÁ NEMÁM DO PÍČI AUTO...

#13 Píseň z roku mého narození

22. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
"Oh no", tak tady se přiznávám, že musel pomoct strejda gůgl, jelikož jsme si nebyl úplně jistý a ne, nestydím se :)

Nirvana - Smells Like Teen Spirit


Nesnáším lidi, co se mi snaží předhazovat Nirvanu jako ten absolutní TOP rockové scény a to je kvůli tomu, že si Kurt vzal život. Nirvanu moc neposlouchám a ze svého seznamu je většinou vynechávám, protože proč tam dávat něco, od čeho poslouchám jen drtivou menšinu?
Na druhou stranu je poměrně zvláštní, že od Nirvany mám nejraději skladby z alba Nevermind, které bylo nahráno v roce 1991, což je rok, kdy jsem se narodil

#12 Píseň, ke které mně přivedl někdo z mých blízkých

21. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Nemůžu je nevynechat. Na Depeche Mode mě naučila máma. Jako já jsem fanatický fanoušek Linkin Park, tak ona zbožňuje Depeche Mode, takže je prostě nemůžu vynechat. Nechci od nich hned vyhodit tu nejlepší pecku, jelikož tu si chci šetřit. Hodím tu druhou nejlešpší věc..podle mě :)

Depeche Mode - Free Love


Znám od DM snad každou skladbu. Máma to prostě poslouchala pořád. Nepatří mezi nejoblíbenější interprety, ale mám je fakt neskutečně rád.
Pokud se někomu song zalíbí, tak doporučuju si najít verzi z Live In Paris, která je naprsto dokonalá...

#11 Píseň, která mě nikdy neomrzí

20. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Vracím se opět v čase a tentokrát do roku 2007, kdy vznikla asi nejhezčí skladba z alba One-X

Three Days Grace - Never Too Late


Mám neskutečně rád hudbu TDG, kdy s nima byl ještě Adam Gontier. Líbí se mi až na výjímky všechno, ovšem vždycky se té dané písničky přeposlouchám. Téhle ovšem ne. Znám ji tak moc dlouho a nepamatuju se, že bych ji kdy v mp3 přehrávači přeskočil. Vždycky ji nechám dohrát.
Je to delikátní...

#10 Píseň, která musí být puštěna nahlas

19. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Je vážně těžké vybírat songy s rozvahou. I přesto, že články do této výzvy jsou krátké, věřte, že bych je mohl udělat ještě kratší. Ne nadarmo je můj blog pod adresou linkinpark.blog.cz :)
Snažím se to dělat pestré. Snažím se vybírat pečlivě.

Bring Me The Horizon - Can You Feel My Heart


První song, který jsem do nich slyšel. Už jen ten začátek mě dostává do varu. Doma, ve sluchátkách, v autě, kdekoli. Tenhle skvost nejde poslouchat potichu.
Sempiternal je plná těhle skvostů, ale tenhle kousek je TOP 1 a už se nemůžu dočkat až ho uslyším živě.

#9 Píseň, jejíž text znám nazpaměť

18. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Když tenhle song vyšel, tak jsem ho nemohl ani cítit. Pak jsem ho jednou nechtíc slyšel celý a převrátilo mi to hudební styl vzhůru nohama.
Každý den, co jsem přišel ze školy, jsem si sednul do kuchyně, kde jsem si dělal úkoly a čekal i 4 hodiny než ho Evropa 2 pustila. Hlasitost jsem dal na MAX. Pokaždý jsem si ten song užil.

MY CHEMICAL ROMANCE - WELCOME TO THE BLACK PARADEČas plynul. Já si desku stáhnul a začal poslouchat všechno, co kdy vydali a vydat měli. Tahle skladba je pro mě TOP. Její text umím nazpaměť a i přesto, že dnes je vůbec neposlouchám, tak když WTTBP slyším, text mi okamžitě naskočí jako bych se ho učil včera.
Neposlouchám je, protože po jejich rozpadu to prostě nejde. Je to už tak dávno a přesto mě každý jejich song tolik bolí...
Pořád doufám v den, kdy oznámí comeback...

#8 Píseň, kterou si pamatuji z dětství

17. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Pro mě jasná volba. Mám to pořád před očima. Jsou to úžasné vzpomínky na tuhle část dětství, na kterou strašně rád vzpomínám.
Každý víkend jsem spal u babičky. Bydleli ve starým baráku úplně nahoře a každou sobotu ráno jsme spolu chodili do obchodu pro čertsvý rohlíky. Cestou tam a zpátky jsme si vždycky zpívali tu jedinou písničku. Nikdy ne jinou. Vždycky jsem chtěl slyšet a zpívat jen tuhle. Byli mi tehdy 3-4 roky a já jsem její text uměl nazpaměť.
Při cestě nahoru jsme se vždycky museli zastavit v mezipatře, jak jsme byli zadýchaní :)

Queen - Radio Ga Ga


#7 Píseň, která mě dokáže rozbrečet

16. února 2016 v 20:00 | Gabriel Decay |  30 Days Music Challenge
Nemyslím, že mám nějakou skladbu, která mě rozpláče, ovšem mám rád spoustu skladeb, které mi navodí takovou tu brečící náladu, kdy jen člověk sedí a přemýšlí nad vším špatným, co se mu kdy stalo. Přemýšlí, co by se událo, kdyby se rozhodl jinak.
Prostě vám navodí takovou tu depresivní náladu, kterou může podtrhnout ještě špatné počasí.
Tenhle song nemůžu poslouchat moc často, což jen kvůli tomu textu. Dorazí vás už první věta...

Simon & Garfunkel - Sound Of Silence